لیزر موهای زائد، روشی دائمی برای از بین بردن موهای زائد است. روشی نوین و ایده آل برای از بین بردن موهای زائد که بسیار موثر خواهد بود. لیزر موهای زائد روشی ایمن برای حذف موهای زائد است و تقریبا تمامی قسمت‌های بدن می‌تواند با این روش تحت درمان قرار بگیرد.

  

اشعه‌های لیزر فقط به سطح خارجی پوست و در سطح فولیکول‌های مو نفوذ می‌کند. بنابراین خطری متوجه اندام داخلی بدن نمی‌شود. فرکانس‌های اشعه‌های لیزر با توجه به نوع و رنگ پوست و مو و ضخامت موهای زائد تعیین می‌شود. بهترین فصل برای لیزر موهای زائد زمستان است.

 

 

از آنجایی که قبل، در حین و پس از لیزر درمانی باید کمتر در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرید. این فصل بهترین فصل است. همچنین قبل از لیزر موهای زائد نباید برخی از قرص‌های حساس به نور را مصرف کنید تا اشعه‌های لیزر در حین درمان آسیبی به پوست افراد نزند.

افراد با مراجعه درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو خیالشان از بابت اینکه لیزر موهای زائد در ایمن ترین شرایط و بدون مشکل انجام می‌شود؛ راحت خواهد شد. در این مراکز و کلینیک‌های تخصصی ابتدا پزشک در جلسات مشاوره، سوابق پزشکی و دارویی فرد مراجعه کننده را بررسی می‌کند. سپس نوع و رنگ پوست و مو و ضخامت آن را تعیین می‌کند.

پزشک متخصص اطلاعات به دست آمده را در اختیار درمانگر دستگاه‌های لیزر موهای زائد قرار می‌دهد. این درمانگران بسیار مجرب و کارآزموده و آموزش دیده هستند. این افراد با توجه به نوع و رنگ پوست و مو و ضخامت آن، دستگاه مناسب و شدت تابش ایمن اشعه‌های لیزری را انتخاب می‌کنند.

در صورتی که این اطلاعات مهم در اختیار درمانگر قرار نگیرد، او با انتخاب دستگاه نامناسب و فرستادن اشعه‌های لیزر کم یا زیاد به پوست افراد آسیب می‌رساند. مثلا افرادی که پوستی تیره دارند به دلیل نوع رنگدانه‌های پوستشان، باید طیف کمتری از اشعه‌های لیزر تابیده شود تا دچار سوختگی نشوند.

>> تاثیر لیزر موهای زائد در یک جلسه مشخص نمی‌شود.

فرایند درمان لیزر موهای زائد هم مانند همه فرایندهای درمانی دیگر زمانبر است و با یک جلسه اتفاق نمی‌افتد. تعیین تعداد جلسات لیزر موهای زائد به نوع و رنگ پوست و مو و ضخامت و اندازه آن و قسمتی از بدن که قرار است این درمان در آنجا صورت بگیرد؛ بستگی دارد.

 

بنابراین تعداد جلسات لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای زائد بیکینی و یا لیزر موهای زائد بدن به صورت کلی؛ متفاوت است. چرا که گستردگی پوست هر قسمتی از بدن و تعداد موهای آن متفاوت است.

البته ممکن است لیزر موهای زائد برخی از قسمت‌های بدن با یک جلسه هم درمان شود ولی برای جلوگیری از رشد مجدد آنها باید دوباره فرد بیمار رجوع کند. این روش نسبت به روش‌های دیگر و قدیمی از مزیت‌های بالایی برخوردار است. میزان رشد مجدد موهای زائد و برگشت پذیری آنها در این روش نسبت به اصلاح با تیغ و وکس زدن بسیار کمتر است.

 

>> نتیجه لیزر موهای زائد برای هر شخصی متفاوت است

با توجه به اینکه خصوصیات شخصی هر فردی منحصر بفرد است، بنابراین نتیجه لیزر موهای زائد برای هر شخصی متفاوت خواهد بود. متغیرهای مختلفی نظیر نوع و رنگ پوست، رنگ مو و ضخامت آن در این زمینه وجود دارد که در تعیین نتیجه لیزر درمانی مهم است.

این مشخصات شخصی در تعداد جلسات تعیین شده برای هر فرد و هزینه‌ی تمام شده تاثیر گذار است. مثلا افرادی که دارای پوستی روشن و موهایی تیره و ضخیم هستند زودتر و بهتر به نتیجه می‌رسند. این به این معنی نیست که لیزر موهای زائد برای افرادی که دارای این مشخصات نیستند؛ بی فایده است. بلکه برای آنها باید  جلسات اضافی تعیین شود.

زمان از بین بردن موهای زائد هم بسیار مهم است. همانطور که می‌دانید مو در سه مرحله رشد می‌کند. مراحل سه گانه رشد مو شامل آناژن(مرحله رشد)، کاتاژن(مرحله میانی) و تلوژن(مرحله استراحت) است.

حدود 75% از موها در مرحله آناژن رشد می‌کنند. بنابراین از بین بردن فولیکول‌های مو با لیزر در این مرحله باید اتفاق بیفتد. جلسات اضافی برای 25% از موهایی که در مرحله آناژن قرار نداشتند؛ تعیین می‌شود. کارکرد دستگاه‌های لیزر حمله به رنگدانه‌های مو و از بین بردن آنها است.

بنابراین آنها رنگدانه‌های تیره را بهتر تشخیص می‌دهند.

 

خلاصه

لیزر موهای زائد یکی از بهترین راه‌ها برای از بین بردن موهای زائد است. روشی که شاید 100% جواب ندهد ولی از 70% تا 90% امکان موفقیت در آن وجود دارد. موفقیت آمیز بودن این روش به عوامل مختلفی بستگی دارد.

مهمترین این عوامل نوع و رنگ پوست و مو و ضخامت آن است. لیزر موهای زائد برای پوست‌های روشن و موهای تیره بهتر جواب می‌دهد اما این به این معنی نیست که افراد دارای مشخصات پوست و موی دیگر نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.

 

بلکه برای آنها جلسات بیشتر و اضافه تری تعیین می‌شود. رشد موهای بدن در سه مرحله اتفاق می‌افتد. مرحله‌ی آناژن، مرحله‌ی کاتاژن و مرحله‌ی تلوژن که 75% موهای بدن در مرحله‌ی آناژن رشد می‌کند و لیزر موهای زائد هم در همین مرحله اتفاق می‌افتد.

از بین بردن موهای زائد در بیشتر قسمت‌های بدن با لیزر انجام می‌شود و هم مردان و هم زنان می‌توانند از این روش استفاده کنند.

در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو، لیزر موهای زائد در بهترین حالت و بسیار امن و موثر انجام می‌شود. در این مراکز پزشکان متخصص قبل از شروع فرایند درمان، نوع و رنگ پوست و مو و ضخامت آن را تعیین کرده و در اختیار درمانگران ارائه می‌دهند تا فرایند درمانی شما نتیجه‌ای خوب و فوق العاده‌ای برای شما در پی داشته باشد.

مراجعه به مراکز غیر مجاز و تایید نشده می‌تواند آسیب هایی جبران ناپذیر به پوستتان وارد کند. یکی از مهمترین نکات ایمنی‌ای که باید رعایت شود این است که در حین درمان هم بیمار و هم درمانگر باید عینک مخصوص بزنند.

چرا که اشعه‌های لیزر می‌تواند سلامت چشم افراد را در معرض خطر قرار دهد و مشکلات بینایی برای افراد ایجاد کنند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو   با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 09120197244 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.