آرایش دائمی چیست ؟

آرایش دائمی که به آن خالکوبی زیبایی یا میکروپیگمنتیشن نیز می گویند، با استفاده از قلم حاوی اکسید آهن که پوست را تاتو می کند و ظاهر آرایش را ایجاد می کند، انجام می شود.

خالکوبی می تواند شبیه خط چشم یا رژلب باشد یا می تواند تیره شود و ابروهای پرپشت تری ایجاد کند. همچنین می تواند جای زخم ها را استتار کند و به ظاهر ناهموار خط مو کمک کند.

خطرات میکروپیگمنتیشن چیست؟

در صورت درگیر شدن سوزن، همیشه خطر عفونت وجود دارد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که سوزن های مورد استفاده به درستی استریل نشده باشند.

بدن شما می تواند به ذرات جوهر خارجی واکنش نشان دهد و مناطقی از بافت ملتهب را تشکیل دهد. اگر مستعد ابتلا به آنها هستید، فرآیند خالکوبی نیز می تواند اسکارهای کلوئیدی را به جای بگذارد.

افراد همچنین ممکن است به رنگ یا نوع خاصی از جوهر خالکوبی حساسیت داشته باشند.

زمانی که شما یک واکنش نشان می‌دهید، درمان آن می‌تواند بسیار دشوار باشد، اما می‌توان با انجام یک ناحیه آزمایشی در پشت گوش برای دیدن اینکه آیا واکنشی وجود دارد یا خیر، از این امر جلوگیری کرد.

سایر عوارض احتمالی عبارتند از خونریزی، پوسته پوسته شدن، تورم، از دست دادن مژه، آسیب شدید پلک و اکتروپیون (که زمانی رخ می دهد که پلک از کره چشم دور شود).

ابروها مهمترین قسمت صورت هستند. اگر از ابروهای خود راضی نیستید، راه های زیادی برای تغییر آنها وجود دارد، از جمله ژل ابرو، مداد یا حتی تاتو. اما امروزه یک مورد بسیار طبیعی وجود دارد که نتایج تقریباً دائمی دارد. در ادامه به معرفی روش میکروبلیدینگ ابرو می پردازیم که فراتر از رنگ آمیزی یا استفاده از مداد است و دقیقا شبیه موهای واقعی است.

میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائمی برای طراحی و فرم دادن به ابروها است که با استفاده از رنگدانه در نواحی توخالی ابرو از طریق قلمی که از چندین سوزن تشکیل شده است، خطوط نازکی مانند موهای طبیعی ابرو ایجاد می کند. این روش ابروها را پرتر نشان می دهد و زیبایی آن را دو چندان می کند.قلم تیغه ای و دریچه دوتایی ابرو

استفاده از تکنیک تیغه و قلم تیغه به دلیل ظرافت بالایی که دارد امروزه بسیار رایج شده است. بسیاری از پیگمنترها به دلیل راحتی و ظرافتی که قلم های تیغه ای ایجاد می کنند، سعی می کنند تکنیک های خود را در این زمینه افزایش دهند. به این نوع خودکارها، قلم تیغه ای، هش و قلم لمسی نیز می گویند. کار با قلم تیغه بسیار آسان و راحت است. قلم دو لبه اصلاح ابرو یا تجهیزات تاتو مدادی قلمی است که شبیه خودکار است و نحوه استفاده از آن با نصب سوزن لمسی روی سر قلم. کاربرد این محصول هاشور ابرو است به همین دلیل به آن قلم هاشور نیز می گویند. استفاده از میکروبلیدینگ راحت تر از میکروپیگمنتیشن است اما ماندگاری کمتری دارد.

قلم های تیغه ای بسیار سبک هستند و با توجه به مدل های مختلف از سوزن ها برای کارهای مختلف تیغه ابرو استفاده می شود. همانطور که قبلا گفته شد، قلم های تیغه ای مخصوص ابروها هستند به دلیل سهولت استفاده و نوع تاتوی که انجام می شود، در بین رنگدانه ها و افرادی که می خواهند تاتو انجام دهند، بسیار محبوب است. از جمله مزایای قلم و هاشور ابرو دو لبه که یکی از لوازم تتو می باشد حالت دستی و همچنین عدم نیاز به برق و باتری می باشد.

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن و تفاوت آنها

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن که دو روش سایه زدن ابرو هستند در فاکتورهای مختلفی با هم تفاوت دارند. این عوامل شامل موارد زیر است:

1. ابزار مورد استفاده

میکروبلیدینگ فیبروز به صورت دستی توسط قلم تیغه ای انجام می شود که ابزاری غیر الکتریکی و بدون موتور است. تیغه دارای سوزن های یکبار مصرف در مدل های مسطح یا شیب دار است که فشار سوزن ها را روی پوست حرکت می دهد و کار طراحی را انجام می دهد. در صورتی که میکروپیگمنتیشن با استفاده از دستگاه تاتو و قلم دیجیتال با موتور الکتریکی با قابلیت تنظیم دور موتور انجام میشود.

2. درجه نفوذ رنگ به غشای پوست

رنگ مورد استفاده در میکروبلیدینگ تنها به وسط غشای پوست نفوذ می کند و عمق زیادی ندارد، بنابراین میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائمی است. اگرچه در میکروپیگمنتیشن، رنگ به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ می‌کند، بنابراین اثرات آن طولانی‌تر و گاهی تا ۵ سال باقی می‌ماند.

3. درجه نرمال شدن ابروها پس از اتمام کار

در میکروبلیدینگ رنگ خط به خط شبیه موهای ابرو و در یک راستا ولی در مقادیر مختلف، ریز و درشت کشیده می شود. بنابراین در مقایسه با میکروپیگمنتیشن که کل فریم ابرو با جوهر پر می شود، تاثیر طبیعی تری به ابرو می دهد.

چه فردی باشید که ابروهای کم پشت، قوس های ناهموار، یا اصلاً موهای ابرو ندارید، به احتمال زیاد در مورد میکروبلیدینگ شنیده اید. به هر حال، تکنیک خالکوبی آرایشی یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به ابروهای رویاهای شماست و اگر همه چیز خوب پیش برود، دوام آن‌ها بسیار بیشتر از مداد شما خواهد بود.

میکروبلیدینگ محبوب ترین روش برای دستیابی به ابروهایی کرکی، طبیعی و مو مانند است که برای ماندگاری ساخته شده اند. با این حال، مدت زمان بستگی به نحوه مراقبت از آنها پس از جوهر دارد.
مدت زمان بهبودی میکروبلیدینگ چقدر است؟

درست مانند خالکوبی های معمولی برای بهبودی زمان می برد، خالکوبی های آرایشی نیز این کار را انجام می دهند. به این ترتیب، برای اکثر افراد، بهبود سطح (معروف به بیرونی ترین لایه اپیدرم) بین هفت تا 14 روز طول می کشد. با این حال، پوست زیرین تا چند هفته پس از عمل به بازسازی خود ادامه می دهد.

در حالی که زمان بهبودی نسبتاً سریع است، مهم‌ترین چیز این است که بدانید چگونه به درستی از ابروهای میکرو تیغه‌ای خود مراقبت کنید تا اطمینان حاصل کنید که آنها به درستی ترمیم می‌شوند و تا زمانی که ممکن است دوام می‌آورند.

فراتر از کارهایی که باید انجام دهید، هنگام خروج از فرآیند بهبود میکروبلیدینگ چه کارهایی را نباید انجام داد. یعنی، از خیس شدن ابروها خودداری کنید، از قرار گرفتن آنها در معرض نور مستقیم خورشید و مقاومت در برابر خاراندن آن‌ها خودداری کنید، زیرا هر سه عمل می‌توانند تحریک و پتانسیل ایجاد دلمه را افزایش دهند.

آخرین نکته ای که در طول فرآیند بهبودی باید در نظر داشت این است که، در حالی که بهبود سطحی فقط تا دو هفته طول می کشد، بهبود کامل بین چهار تا شش هفته طول می کشد. در این مدت، کاملاً طبیعی است که ابروها به‌طور محسوسی پژمرده به نظر برسند همه اینها بخشی از روند درمان طبیعی است و برای شما آشکارتر از دیگران خواهد بود.

میکروبلیدینگ بر خلاف خالکوبی سنتی که دائمی در نظر گرفته می‌شود، در طول زمان محو می‌شود. رنگدانه‌های مورد استفاده در میکروبلیدینگ به رنگ طبیعی‌تری محو می‌شوند و به اندازه سایر خالکوبی‌ها در عمق پوست کاشته نمی‌شوند. ضربه‌های ایجاد شده با میکروبلیدینگ بسیار ظریف‌تر هستند و به اشباع جوهر کمتری نیاز دارند، بنابراین ممکن است به مرور زمان کوچک، نرم و سبک شوند. طول عمر کمتر به ما این امکان را می دهد که با تغییر چهره خود تنظیماتی را انجام دهیم و به مشتری این فرصت را می دهیم که سبک ها و اشکال مختلف را امتحان کند. میکروبلیدینگ طبیعی‌ترین ظاهر را ارائه می‌دهد - ممکن است افراد حتی ندانند شما چه کار کرده‌اید.

ملاحظات پوست خشک در مقابل پوست چرب

بخشی از چیزی که تعیین می کند میکروبلیدینگ شما چقدر دوام خواهد آورد، نوع پوست شما است. در جایی که ممکن است تصور شود که خالکوبی پوست خشک می تواند منجر به تحریک بسیار شدید شود، پوست نرمال تا پوست خشک در واقع بهترین کار را با میکروبلیدینگ انجام می دهد. از نظر زیبایی در پوست‌های معمولی تا خشک بهترین حالت را دارد.

میکروبلیدینگ برای انواع پوست بسیار چرب توصیه نمی شود، افرادی که پوست براق‌تر ویا پوست بالغ‌تری دارند هنوز هم می‌توانند درمان زیبایی را دریافت کنند - فقط مهم است که انتظارات آنها در این فرآیند مدیریت شود. پوست چرب معمولاً به دلیل چربی بیش از حد و چرخش منظم سلولی، تأثیر کمی بیشتر در سکته های مو دارد. پوست بالغ معمولاً نازک و کمتر سفت است و به یک رویکرد ملایم تر نیاز دارد.

تنها افرادی که باید به طور کلی از میکروبلیدینگ دوری کنند، کسانی هستند که بیماری های پوستی زمینه ای دارند، به عنوان مثال، شما نمی‌توانید بیماری‌هایی مانند اگزما، روزاسه یا پسوریازیس داشته باشید، زیرا این شرایط می‌توانند بر بافت و وضعیت پوست تأثیر بگذارند و آن را برای آرایش نیمه دائمی نامناسب کنند.

 

 

مزایای میکروبلیدینگ

·      خطوط میکروبلدینگ مانند موهای واقعی به نظر می رسد

·      شکل ابروهای شما را پر کرده و تغییر می دهد

·      ایده آل برای پوست های خشک

·      پرداخت سبک تر

معایب میکروبلیدینگ

·      نیمه دائمی، فقط 6 تا 8 ماه دوام دارد

·      تحت پوشش بیمه نیست

·      باعث درد و ناراحتی خفیف می شود

اگر ابروهای پر ندارید، می توانید ابروهای خود را با مداد ابرو پر کنید یا از پودر استفاده کنید تا ظاهری ضخیم و طبیعی داشته باشید.اگرچه اینها تنها راه حل برای ابروهای پرتر نیستند. میکروسایدینگ، یک روش زیبایی نیمه دائمی است.

این تکنیک چگونه کار می کند؟

میکروسایدینگ چیست؟

میکروسایدینگ روشی است که در آن یک تکنسین آرایشی از آرایش نیمه دائمی روی ابروهای شما استفاده می کند.

این یک نوع عمل خالکوبی زیبایی است. تکنسین با استفاده از جوهر رنگدانه و ابزار دستی، نقاط ریز و سنجاق مانندی را روی ناحیه ابرو قرار می دهد تا نقاط نازکی را پر کند.

این تکنیک به ابروهای شما فرم می دهد و از یک جلوه پودری برای پر شدن ابرو استفاده می کند. نتیجه یک ابروی پر شده است.

 روش میکروسایدینگ چگونه است؟

میکروسایدینگ یک روش دو جلسه ای است. برخی از تکنسین های آرایش، مشاوره اولیه را با جلسه اول ترکیب می کنند.

برای آماده شدن برای روش میکروسایدینگ، باید از موارد زیر اجتناب کنید:

·      الکل، کافئین، ایبوپروفن و روغن ماهی 24 ساعت قبل از عمل برای جلوگیری از کبودی و خونریزی

·      اپیلاسیون یا برداشتن ابروها 1 هفته قبل از عمل

·      حمام آفتاب و برنزه کردن در روز عمل

·      رتینول یا محصولات ویتامین A 1 ماه قبل از عمل

جلسه اولیه

تکنسین آرایش شما جلسه را با اندازه گیری صورت شما و تصمیم گیری برای فرم ایده آل ابرو شروع می کند. با خیال راحت عکس هایی از ظاهر دلخواه بیاورید.

هنگامی که در مورد یک شکل به توافق رسیدید، تکنسین شما:

Ø    شکل را روی هر دو ابرو بکشید

Ø    موهای زائد را از بین ببرید

Ø    رنگ پیگمنت مناسب برای ابروهای خود را تعیین کنید

جلسه اول طولانی ترین است و حدود 2 ساعت طول می کشد.

پس از انجام این عمل، ابروهای شما تا 5 روز تیره تر به نظر می رسند. رنگ ابرو به تدریج با بهبودی ابروهای شما روشن می شود.

آنها بعد از حدود 4 هفته با رنگ ابروی طبیعی شما هماهنگ می شوند.

جلسه دوم

حدود 8 هفته بعد برای جلسه دوم خود برمی گردید. این جلسه کامل کننده است.

در این قرار، تکنسین آرایش شما با افزایش ضخامت و اصلاح شکل ابرو، در صورت لزوم، طرح را "کامل" می کند.

جلسه دوم کوتاهتر است و حدود 1 ساعت طول می کشد.

مراقبت از ابرو

در اینجا چند نکته برای ابروهای شما بعد از عمل آورده شده است:

در هفته اول پس از درمان، ابروهای خود را روزانه با یک پارچه مرطوب به آرامی تمیز کنید. اجازه دهید ابروهایتان در هوا خشک شود و سپس کرم مرطوب‌کننده‌ای که تکنسین آرایش شما ارائه می‌کند، بمالید.

Ø    در چند روز اول پس از عمل روی صورت خود نخوابید.

Ø    برای خشک نگه داشتن ابروها در هفته اول از آرایش چشم، ورزش، سونا و حمام خودداری کنید.

Ø    قرار گرفتن در معرض نور خورشید را محدود کنید.

Ø     ابروهای خود را نخارانید و نچینید.

نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است. معمولاً، میکروسایدینگ 1 تا 3 سال طول می‌کشد، اگرچه هر 6 تا 8 ماه یک بار به یک جلسه تعمیر و نگهداری نیاز دارید.